Licencje elektroniczne (ESD)

Licencje ESD (ang. Electronic Software Distribution) to obecnie bardzo powszechna, elektroniczna forma dystrybucji licencji oprogramowania dostarczana za pomocą poczty e-mail w formie pliku klucza lub numeru seryjnego.

Ze względu na specyfikę oprogramowania antywirusowego jest to szczególnie popularna forma. Oprogramowanie tego typu jest bardzo często aktualizowane, więc w przypadku wersji pudełkowych (BOX) płyta CD zanim dotrze do klienta jest zazwyczaj nieaktualna. W trosce o własne bezpieczeństwo, najpewniej jest więc pobrać aktualną wersję oprogramowania ze strony producenta. W razie np. reinstalacji systemu, program można pobrać ponownie mając pewność, że zawsze będzie to aktualna wersja.

Razem z kluczem klient otrzymuje niezbędne instrukcje oraz odnośnik skąd pobrać najnowszą wersję oprogramowania.

Wydruk numeru seryjnego wraz z zachowanym dowodem zakupu jest wystarczającym potwierdzeniem legalności zakupionej licencji.

W naszym sklepie, poza preferowaną dostawą elektroniczną oczywiście jest możliwość zamówienia dostawy zarówno klucza jak i faktury również w formie drukowanej pocztą tradycyjną. Wyboru rodzaju dostawy dokonujemy w trakcie zamówienia.

Podsumowanie zalet licencji ESD:

Szybkość realizacji

Nie musisz wyczekiwać tradycyjnej przesyłki. Zamówiony klucz / numer seryjny otrzymujesz na skrzynkę e-mail.

Wygoda

Nie musisz odwiedzać poczty. Nie musisz przepisywać z kartki długich skomplikowanych ciągów znaków numeru seryjnego w celu aktywacji programu ani zastanawiać się czy dany znak to litera "O" czy cyfra zero. Otrzymując numer seryjny e-mailem, wystarczy skopiować go i jednym ruchem wkleić w odpowiednie miejsce aktywowanej aplikacji.

Ekonomia

Licencje ESD są zazwyczaj tańsze od ich odpowiedników w wersji BOX, ponieważ nie płacisz za pudełko i CD. Nie musisz też ponosić kosztów przesyłki!

Ekologia

Wybierając licencje ESD przyczyniasz się do ochony środowiska.

do kosza taby przelicz sprites przelicz aktualizuj wróć tab-title cennik info dane OK zamów teraz zobacz szczegóły Negocjuj cenę Negocjuj cenę